twitter facebook google plus picasa pinterest vimeo youtube youtube

MŁODZI ZDOLNI - kurs rysunku architektonicznego w Katowicach, w Sosnowcu, w Bytomiu, w Gliwicach i w Chorzowie profesjonalnie, wszechstronnie i z pasją przygotowujący do egzaminów wstępnych z predyspozycji architektonicznych na Wydziały Architektury w Polsce i za granicą. Z nami dowiesz się czym jest architektura, urbanistyka oraz rysunek przestrzenny i strukturalny. Kurs rysunku, kreatywności i myślenia MŁODZI ZDOLNI to jedna z najlepszych szkół rysunku w Polsce, najwyższa zdawalność na Wydziały Architektury. Dołącz do Najlepszych. Zapisy trwają. Nasi Absolwenci studiują w całej Polsce: w Gliwicach, Krakowie, Wrocławiu, Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Gdańsku, ... oraz m.in. w Austrii (Wiedniu), Wielkiej Brytanii (Londynie), Szkocji (Glasgow) i Danii (Kopenhaga) oraz Holandii (Delft). Zajęcia dla licealistów od września do czerwca. ZAPISY kurs@mlodzi-zdolni.com.pl oraz 790514895

Często zadawane przez Państwa pytania i nasze odpowiedzi.

Kiedy rozpoczyna się i ile trwa kurs rysunku architektonicznego MŁODZI ZDOLNI?

Kurs rysunku, kreatywności i myślenia rozpoczyna się od WRZEŚNIA i trwa do CZERWCA. Dodatkowo są organizowane zajęcia MŁODZI ZDOLNI w wakacje i ferie.

 

Dla kogo jest przeznaczony kurs rysunku MŁODZI ZDOLNI?

Kurs rysunku architektonicznego MŁODZI ZDOLNI przeznaczony jest przede wszystkim dla licealistów, którzy planują studiować kierunki architektoniczne w polskich lub zagranicznych Wydziałach Architektury.  Nasi Absolwenci studiują w całej Polsce: w Gliwicach, Krakowie, Wrocławiu, Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Gdańsku, … oraz m.in. w Austrii (Wiedniu), Wielkiej Brytanii (Londynie), Szkocji (Glasgow) i Danii (Kopenhaga) oraz Holandii (Delft).

 

Kto prowadzi zajęcia w Szkole rysunku architektonicznego MŁODZI ZDOLNI?

Zajęcia MŁODZI ZDOLNI prowadzą czynni zawodowo mgr inż. architekci, nauczyciele, absolwenci Wydziału Architektury kierunku Architektura i Urbanistyka Politechniki Śląskiej w Glwicach z ponad 10 letnim stażem w nauczaniu młodzieży. Projektujący autorską architekturę i architekturę wnętrz, a także prowadzący własne biura architektoniczne, wielokrotnie nagradzani i wyróżniani w konkursach architektonicznych. Mający międzynarodowe staże i doświadczenie we współpracy z prestiżowymi, znanymi biurami architektonicznymi z Polski, Czech, Austrii, Holandii i Francji.

 

Ile kosztuje kurs rysunku architektonicznego MŁODZI ZDOLNI?

Pierwsze zajęcia w Szkole MŁODZI ZDOLNI są bezpłatne dla każdej nowej osoby. Następnie koszty miesięczne są stałe. Szczegółowe informacje zamieszczone są w dziale CENNIK

 

Jak się zapisać na kurs rysunku architektonicznego MŁODZI ZDOLNI?

Na kurs MŁODZI ZDOLNI można zapisać się telefonicznie i mailowo. Szczegółowe informacje zamieszczone są w dziale ZAPISY

 

Ile należy się przygotowywać do egzaminu wstępnego z predyspozycji architektonicznych na studia dzienne?

Większość kursantów zaczyna „od zera”, nigdy nie rysowało i przygotowuje się 2-4 lat będąc uczniami liceów lub techników. Niektórzy ambitni zaczynają się przygotowywać już w gimnazjum. Kurs to nie tylko nauka praktyczna rysunku, malarstwa, modelowania, kompozycji i projektowania, lecz przede wszystkim wszechstronna wiedza z teorii z zakresu Historii Architektury i Sztuki, Architektury współczesnej i znajomości wybitnych dzieł jej czołowych przedstawicieli. Są osoby, które chcą się przygotować w niecały rok. Nauka kreatywności, rysunku i myślenia architektonicznego to bardzo intensywna i systematyczna praca twórcza. W naszej ocenie jest to trudne, ale możliwe. Należy wziąć pod uwagę Maturę i rozszerzenia, dodatkowe zajęcia pozalekcyjne, prawo jazdy itd.

 

Co należy przynieść na swoje pierwsze bezpłatne zajęcia MŁODZI ZDOLNI, a co na kolejne?

Na swoje pierwsze darmowe zajęcia MŁODZI ZDOLNI należy przynieść dwa arkusze 50x70cm (format B2) oraz ołówki miękkie. Prowadzący architekci będą informowali Państwa na bieżąco i z wyprzedzeniem co należy przynieść na kolejne zajęcia MŁODZI ZDOLNI.

 

Planuję studiować Architekturę i Urbanistykę. Jak wygląda egzamin wstępny, czy kurs MŁODZI ZDOLNI mnie przygotuje?

Tak, specjalizujemy się w przygotowaniu na kierunek Architektura i Urbanistyka. Jesteśmy absolwentami tego kierunku. Przygotowaliśmy już kilkaset osób do egzaminów na Wydziały Architektury. Proszę Państwa w zależności od uczelni wymagania są różne. Niezbędne są umiejętności z Rysunku architektonicznego, Historii architektury i sztuki, Modelowania przestrzennego – Papieroplastyki oraz dobrze zdana Matematyka na poziomie rozszerzonym na Maturze. Politechnika Wrocławska wymaga dodatkowo Studium postaci i Fizyki na maturze, natomiast Politechnika Warszawska punktuje również Maturę z Języka obcego na poziomie rozszerzonym. Egzaminy wstępne są w czerwcu lub na początku lipca i trwają 1,5h (Politechnika Warszawska) lub ok 3h (inne Wydziały). Egzaminy wstepne są w dwa dni (większość Wydziałów) lub jeden dzień (Politechnika Śląska). Zdarza się, że terminy egzaminów wstępnych pokrywają się na kilku Wydziałach Architektury, co eliminuje możliwość zdawania np. na Politechnikę Śląską i Politechnikę Krakowską w danym roku. Egzamin weryfikuje umiejętności teoretyczne (dodatkowe arkusze z pytaniami na Politechnice Gdańskiej) oraz praktyczne z wyobraźni przestrzennej i znajomości historycznego detalu architektonicznego, umiejętności projektowania koncepcyjnego oraz zasad perspektywy i znajomości kompozycji. Koszt uczestnictwa w egzaminie wstępnym na Wydział Architektury to ok 150zł. Polecamy Państwu Wydziały Architektury w Gliwicach, Krakowie, Wrocławiu, Warszawie, Poznaniu, Łodzi, Gdańsku, Rzeszowie, Raciborzu i inne.

 

Planuję studiować Architekturę Wnętrz. Jak wygląda egzamin wstępny, wymagania i czy kurs MŁODZI ZDOLNI jest odpowiedni?

Tak, kurs rysunku architektonicznego MŁODZI ZDOLNI to wszestronne przygotowanie na kierunek Architektura Wnętrz. Jesteśmy architektami, prowadzimy własne biura architektoniczne, projektujemy i realizujemy architekturę wnętrz. Znamy się na tym. Pomożemy również w przygotowaniu wymaganej teczki prac kandydata. Egzamin wstępny na kierunek Architektura Wnętrz jest kilku etapowy i trwa 2-3 dni w zalężności od Uczelni. Egzamin składa się z kilku części (rysunek i/lub malarstwo i/lub model przestrzenny). Dodatkowo należy złożyć wcześniej przygotowaną teczkę 10-20 autorskich prac rysunkowych i malarskich. Ilość, tematyka i format prac (zazwyczaj min. B2) zależy od Uczelni. W kolejnym etapie jest również indywidualna rozmowa z każdym z kandydatów planujących studiować. Nie jest wymagana Matematyka rozszerzona na maturze.

 

Planuję studiować Architekturę Krajobrazu. Jak wygląda egzamin wstępny i jakie są wymagania?

Egzamin składa się z dwóch części rysunkowych. Tematyka dotyczy szeroko rozumianego kształtowania terenów zieleni wraz z małą architekturą. Techniką rysunkową wymaganą na egzamin wstępny jest ołówek. Polecamy kierunek Architektura Krajobrazu w Krakowie.

 

Planuję studiować inny kierunek artystyczny np. na ASP. Jak wygląda egzamin wstępny i jakie są wymagania?

Kierunki takie jak Grafika, Wzornictwo Przemysłowe, Malarswo itd. często wymagają dodatkowego przygotowania teczki 10-20 autorskich prac rysunkowych i malarskich. Ilość, tematyka i format prac (zazwyczaj min. B2) zależy od Uczelni. Egzamin jest kilku etapowy i trwa 2-4 dni w zalężności od Uczelni. W kolejnym etapie jest również indywidualna rozmowa z każdym z kandydatów planujących studiować.

 

Planuję studiować Architekturę za granicą. Jak wygląda egzamin wstępny i jakie są wymagania uczelni?

Należy skontaktować się z Uczelnią zagraniczną i być na bieżąco z informacjami na stronie www danego Wydziału. Zazwyczaj niezbędny jest Certyfikat językowy oraz Portfolio kandydata- teczka prac lub projektów w wersji rysunkowej lub cyfrowej. Większość studiów na kierunkach architektonicznych za granicą to studia płatne, dlatego warto zorientować się jakie są koszty czesnego za semestr studiów oraz ewentualnej wymaganej Wizy studenckiej.

 

* Materiały mają charakter informacyjny. Aktualne wymagania dotyczące egzaminów wstępnych na Wydziały artystyczne znajdziecie Państwo na stronach www Uczelni oraz bezpośrednio kontaktując się z Dziekanatami Wydziałów.